Hazır Beton

HAZIR BETON - HAZIR BETON FİYATLARI

Hazır beton fiyatlarını öğrenmek ve beton fiyatları teklif talebinde bulunmak için bizi arayabilirsiniz. Uzman kadromuz ile sizlere İstanbul Anadolu Yakası ve Kocaeli bölgesinde size hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Güncel Beton fiyatları, hakkında bilgi almak için lütfen lokasyon belirterek teklif talebinde bulunun.

Hazır Beton Güncel Fiyat Listesi
 
BETON SINIFI BİRİM FİYAT
C 14 HAZIR BETON 2200,00 TL + KDV
C 16 HAZIR BETON 2300,00 TL + KDV
C 20 HAZIR BETON 2400,00 TL + KDV
C 25 HAZIR BETON 2500,00 TL + KDV
C 30 HAZIR BETON 2600,00 TL + KDV
C 35 HAZIR BETON 2750,00 TL + KDV
C 40 HAZIR BETON 2850,00 TL + KDV
C 45 HAZIR BETON 2950,00 TL + KDV
C 50 HAZIR BETON 3100,00 TL + KDV
ŞAP 250 HAZIR BETON 2600,00 TL + KDV
ŞAP 300 HAZIR BETON 2750,00 TL + KDV
ŞAP 350 HAZIR BETON 2850,00 TL + KDV
ŞAP 400 HAZIR BETON 3100,00 TL + KDV
 

Not: Fiyatlar gösterge amaçlı olup şantiye lokasyonu ve metraja göre farklılık gösterebilir.
● Yukarıdaki tabloda belirtilen fiyatlara KDV Dahil Değildir.
 

Soğuk Havada Beton Dökümü

Beton dökümü esnasında hava sıcaklığının +5°C’den düşük olması halinde, kaliteli beton elde edebilmek için yapım, döküm ve bakım işlerinde bir takım önlemlerin alınması gerekir. Taze betonda priz esnasındaki donma tehlikeli, priz öncesinde ve sertleşme sonrası donmanın etkileri nispeten daha azdır. Taze betonun döküldüğü ortamın sıcaklığının düşmesi, priz süresini uzatır, bu da kalıp alım süresini uzatır. Betonun mukavemeti düşer ve agrega parçalanmaları görülebilir.

Soğuk havalarda betonu korumada izlenecek yol, başlangıçta beton ısısının belirli bir değerden aşağı düşmesini önlemektir. Taze betonun döküldüğü ortamın sıcaklığı bir gün içinde +5°C’nin altına düşerse 48 saat süreyle, bir günden fazla +5°C’nin altına düşerse, 72 saat süreyle don etkisinden korunmalıdır. Türk standartları betonun basınç mukavemetinin 50 kgf/cm2’ye erişmesinden sonra don sebebi ile zarar görmeyeceğini kabul ediyor. Bu süre iyi bir beton için +10°C sıcaklıkta 3 gündür.

Sıcak Havada Beton Dökümü

Beton dökümü için en olumsuz ortam, aşırı sıcak, kuru ve rüzgarlı havalardır. Yeni yerleştirilmiş taze betonda, hızlı buharlaşma sonucu aşırı su kaybı olur. Bunun sonucunda çökme kaybı, priz hızlanması, hava boşlukları ve yüzeyde plastik rötre çatlakları meydana gelir. Bu da betonun dayanıklılığını olumsuz yönde etkiler. Beton dökerken hava sıcaklığının 30°C’den fazla olması beton için önlemler alınmasını gerektirir.

Alınacak Önlemler

Taze betonun sıcaklığı, rüzgarın hızı, bağlı nem ve ortam sıcaklığı denetlenmelidir. Çimento, su ve agregalar olabildiğince soğuk olmalıdır. Agrega gölgede stoklanmalı, karışım suyu beyaza boyanmış tanklarda tutulmalıdır. Agregalar periyodik olarak ıslatılmalı ama farklı nem oranlarının oluşmamasına dikkat edilmelidir. Düşük çimento dozu ve hidratasyon ısısı düşük çimentolar tercih edilmelidir.

Döküm yerine ulaşan beton bekletilmeden yerleştirilmeli ve vibrasyon kısa sürede tamamlanmalıdır. Dökümün gecikmesi halinde priz geciktirici kimyasal katkılar kullanılmalı ve beton dökümü gece tercih edilmelidir. Döküm esnasında taban ve kalıplara su püskürtülmesi beton karışımındaki suyun emilmemesi açısından faydalıdır. Böylece betonla temas edecek yüzeylerin sıcaklığını düşürerek nem miktarını artırmak mümkündür. Beton yerleştirildikten hemen sonra ilk mastarlama yapılır; daha sonra bir insan betonun üzerine çıktığında 1-2 mm derinlikte iz kalınca, ikinci mastarlama işlemi yapılır.

Dökümden sonra ilk yarım saatten başlayarak 72 saat boyunca su kürü uygulanmalı, buharlaşma ve su kaybına karşı yüzeyler su geçirmez örtüler ile rüzgara karşı da rüzgar koruyucularla örtülmelidir. Normal betonarme yapılarda kür süresi yaz aylarında en az üç gün olmalı, yüzey sürekli nemli tutulmalıdır. Güneş ve rüzgarın doğrudan etkisine karşı korumak için açıkta kalan beton yüzeyler, ıslak çuval ve plastik örtü gibi malzemelerle örtülmelidir. Özellikle döşeme ve saha betonlarının "curing compound" adı verilen bakım maddeleri ile kaplanıp, buharlaşmanın geciktirilmesi yararlı olur.

Faydalı Linkler

Beton Fiyatları, Demir Fiyatları, Endüstriyel Zemin, Güçlendirme, Bina Güçlendirme, Deprem Performans Analizi, deprem analizi, depreme karşı güçlendirme, Güçlendirme Projeleri, bina güçlendirme nedir, bina güçlendirme, deprem güçlendirmesi, konut güçledirme, kolon güçlendirme, güçlendirme uygulaması, Kiralık Pompa, Endüstriyel Zemin, Zemin Teknolojileri, Epoksi, Şap Pompası, Demir Fiyatları, İnşaat Demiri, Beton Fiyatları, Hazır Beton, Endüstriyel Zemin uygulamaları, Baskı Beton, Epoksi, Kiralık Şap Pompası, Demir, günlük fiyatlar, güncel fiyatlar, inşaat demiri fiyatları, hazır beton fiyatları, endüstriyel zemin zemin sistemleri, baskı beton uygulama, zemin kaplama, helikopter şapşap betonusaha betonu, kiralık beton pompası, kiralık mikser, epoksi, beton sınıfları, ataşehir beton, üsküdar beton, kadıköy beton, ümraniye beton, maltepe beton, sultanbeyli beton, sancaktepe beton, kartal beton, pendik beton, bostancı beton, istanbul beton, beton firmaları, gebze beton, kocaeli beton,darıca beton, dilovası beton, dökme çimento, torba çimento fiyatları, nuh çimento, akçansa çimento, bolu çimento, vadeli beton fiyatları, nakit beton fiyatları, concrete, beton standatları, beton siparişi, hazır beton fiyatları. beton fiyatları, bina güçlendirme, güçlendirme projeleri, güncel beton fiyatları, demir fiyatları, baskı beton, helikopter şap betonu, endüstriyel zemin, istanbul beton fiyatları, hazır beton fiyatları, kiralık sabit pompa, kiralık şap pompası, deprem güçlendirmesi, inşaat demiri fiyatları, güncel fiyatları, günlük fiyatları, otopark betonu, saha betonu, epoksi kaplama, endüstriyel zemin kaplama, epoksi zemin kaplama, eski bina güçlendirme, bina temel güçlendirme, inşaat malzemeleri fiyatları, inşaat melzemesi fiyatları, çimento fiyatları, endüstriyel zemin sistemleri, demir beton fiyatları, demir beton, malzemesi fiyatları, beton m3 fiyatları, 2020 beton fiyatları, 2021 beton fiyatları, beton fiyatları, demir fiyatları, endüstriyel zemin, inşaat malzemeleri fiyat listesi, bina güçlendirme, hazır beton, inşaat demiri, kiralık şap pompası, kiralık pompa