Helikopter Şap

HELİKOPTER ŞAP

Helikopter Şap Uygulamaları, Makina ile yapılan ve aslında helikopter şap olarak anılan şap uygulaması genellikle geniş ve çok amaçlı kullanılan alanlar için uygulanmaktadır. Bu şap uygulamasının ana özelliği homojen, boşluksuz, düz bir beton elde etmektir. Tabi bu işlemde istenilen kotun ve düzlemsel terazinin de kolay olarak sağlanması ayrıca bir avantajdır. Pratikte helikoptere benzetilen benzinli motora bağlı olarak çalışan ve ucunda çelik malaların bağlı olduğu bir pervane olarak tanımlanabilir. Bu şekilde mala kullanımının sebebi, birim zamanda daha çok darbe ve düzlemsel eşitliğin dairesel hareketlerle (operatör tarafından beton üzerinde gezdirilen makine) daha kolay olarak sağlanmasıdır. Helikopter şap metrekare fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen teklif talebinde bulunun.


 

Helikopterli şap, Otopark şapı, Yol ve saha betonları, Temel üstü şap, kalıp üzeri şap, Helikopterli beton,Helikopterli perdah, Epoksi zemin kaplama, Epoksi zemin boyama, Derz kesimi ve derz dolgusu, Mastarlı beton dökümü, Beton silimi, Beton parlatma, Ortak kullanım alanları düzenlemesi, Endüstriyel zemin kaplama, Endüstriyel zemin düzenlemesi, Beton dökümü, İşleri ile hizmetinizdeyiz.

Helikopterli Şap; halk arasında helikopterli beton, helikopterli perdah diye bilinen zemin de şap, yerine dökülmüş tesviye betonu üzerine zeminin izolasyonu, görsel güzelliği ve özel kullanım amacı için yapılan işlemdir. ilk önce helikopterli şap yapılacak yüzeyde toz, yağ, kirden temizlenir.şap yapılacak yüzey dört kenar ve dört köşeden teraziye alınır.Sonra beton dökümü yapılır. Beton dökülürken yüzeyi mastarlanıp pürüzlü kalan kısımlar mala ile düzeltilir. Beton belli bir kuruluga ulaştıktan sonra farklı renk seçenekleri de bulunan yüzey sertleştici kullanılacaksa zemine dökülüp yayılır kullanılmayacak ise helikopterli şap makinası ile perdah yapımına başlanılır. Tamamen parlak zemin olana kadar perdah makinası ile betonun üzerinde çalışılır.

Helikopter Şapı Ve Renkli Beton; Zemin şapı zeminde ki seviye farklılıklarını ortadan kaldırmak ve düzgün, sağlam, toz kaldırmaması için yaptığımız uygulamadır. Öncelikle şap atılacak zemin temizlenir ve Kot Alma işlemi yapılır. Beton dökümü yapılır ve mastarlanıp terazide ayarlanır. Beton belli bir kuruluga ulaştıktan sonra helikopterli şap makinesi ile beton zemin parlak olana kadar makina ile parlatılır. Bir gün sonra zeminin çatlamaması için belli aralıklarla kesim yapılıp kesilen aralıklara derz dolgu uygulaması yapılır.